Czysta woda zdrowia doda czyli Dzień wody w grupie I

W piątek 22 marca obchodziliśmy Dzień wody. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola ubrali się w tym dniu na niebiesko :) Krasnoludki dzień rozpoczęły od wodnych eksperymentów i doświadczeń ; barwiliśmy wodę na tęczowe kolory, sprawdzaliśmy co tonie a co pływa oraz badaliśmy objętość wody. Następnie bawiliśmy się schowanymi w kopertach kropelkami między innymi układając je od najmniejszej do największej i na odwrót w celu utrwalenia pojęć mały / średni / duży . Nie zabrakło też tanców i zabaw ruchowych. W kolejnej części dnia uczestniczyliśmy w przedstawieniu zorganizowanym przez grupę III. Po skończonych zabawach każdy z nas napił się zdrowej czystej wody a następnie odwiedziła nas mama Idy, która przeczytała nam książkę "O przygodach kropli wody.".

Data dodania: 2024-03-23 16:31:21
Data edycji: 2024-03-23 16:33:11