Ikona powiększania tekstu
Resetowanie ustawień

Sierpień w naszym ogrodzie

Kochani,

nadszedł sierpień, kolejny letni miesiąc. Część z Was wróciła już do przedszkola.  W sierpniu nasz ogród wzbogacił się o nowe rośliny. Dołączyła do nas żurawina, która sąsiaduje z krzakami borówki amerykańskiej i kamczackiej oraz budleja niebieska oraz fioletowa, która wabi motyle do naszego ogrodu . Czeka nas wszystkich dużo pracy w przedszkolnym ogrodzie. Dojrzewają już pierwsze pomidory, które możemy smakować.   Czerwone truskawki poszły już w zapomnienie. W donicach rosną pachnące zioła, w tym mięta, którą wykorzystujemy do naszych miętowych herbatek. Bluszczyk kurdybanek, który rośnie w karecie wykonanej z bardzo starego akwarium osadzonego na wiklinowym podwoziu zrywamy i suszymy. Czosnek zimowy, którego pełno było w naszym ogrodzie już dojrzał i został wyrwany z grządek. Dynie miały bardzo dużo kwiatów,  z których zawiązały się małe dynie. Większość z nich musieliśmy usunąć, bo krzaczek nie wykarmiłby tylu owoców. Wejście do naszego przedszkola zdobią kwitnące już kanny. Teraz przyszedł czas na Waszą pracę. Rośliny potrzebują systematycznego podlewania, usuwania przekwitłych kwiatów i pędów. Ogród wymaga ciagłego oczyszczania z opadających liści.

Data dodania: 2021-08-12 12:51:30
Data edycji: 2023-03-16 10:24:34