Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Historia Przedszkola

Historia Przedszkola

Historia naszego przedszkola rozpoczyna się zaraz po wojnie. Jeszcze nie udało nam się dotrzeć do prawdziwej daty początku funkcjonowania placówki. Dokument w posiadaniu, którego jesteśmy potwierdza, że przedszkole na pewno istniało i prowadziło swoją działalność 20 czerwca 1946 roku. 

 

W tamtym okresie przedszkole prowadzone było przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek N.M.P. Siostry prowadziły przedszkole do 15 grudnia 1948 roku w baraku przy ul. Dickmana. Po siostrach zakonnych przedszkole przejęły osoby świeckie. W baraku przedszkole mieściło się do 1957 roku, by 25 stycznia 1957 roku przenieść się do nowo wybudowanego budynku przy ul. Bosmańskiej 26A, w którym mieści się do dnia dzisiejszego

 

W pierwszym roku przedszkole prowadziło 3 oddziały po 35 dzieci. W 1958 roku wychowanków było już znacznie więcej, bo opieką w 4 oddziałach objętych było 145 dzieci. Przedszkole przez cały czas swojej działalności ściśle współdziałało z rodzicami, którzy angażując się w Komitecie Rodzicielskim pomagali wychowawczyniom i kierownictwu przedszkola w stworzeniu dla dzieci jak najlepszych warunków do zabawy i pracy.

 

Od 1962 przedszkole współpracowało ze Stocznią Marynarki Wojennej im. Dąbrowszczaków, dzięki której do dnia dzisiejszego posiadamy metalowe wyposażenie ogrodu.

 

Przez wszystkie wcześniejsze lata działalności przedszkola dzieci tak jak dzisiaj spotykały się z przedstawicielami różnych zawodów poznając ich pracę. Przez ponad 60 lat swojej działalności przedszkole zapraszało w swoje progi dzieci w wieku 3-6 lat.

 

Dzieci z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych XX wieku tak jak te z XXI wieku bawiły się w ogrodzie, wypoczywały po obiedzie, wyjeżdżały na wycieczki, występowały dla swoich bliskich. Na początku XXI nadal jesteśmy przedszkolem 4 oddziałowym. Szczycimy się swoją już prawie 70 letnią historią. Wielu naszych absolwentów przyprowadza do nas dzieci i wnuki porównując i wspominając swoje dzieciństwo spędzone w Przedszkolu nr 11.

Data dodania: 2017-09-12 11:15:03
Ilość wyświetleń: 4831
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej