Dawno, dawno temu było tak….

Kochani, w podziemiach przedszkola zwiedzać można przedszkolne muzeum. W pięciu pomieszczeniach zebrane zostały eksponaty, które przeniosą Was do odległych czasów, czasów których wielu z Was nie pamięta. To czasy kiedy nie było komputerów, telefonów komórkowych, pralek automatycznych, dvd i wielu innych rzeczy.

Autorką idei powstania muzeum jest nauczycielka- Dorota Kowalczuk. Realizacja tej idei to dzieło wielu osób- rodziców i pracowników. Pierwsza izba muzeum została przygotowana na 69 urodziny przedszkola i udostępniona w październiku 2015 r. dla dzieci z Przedszkola nr 35 „Pod Żaglami”, a druga na jubileusz przedszkola. 24 maja 2016 roku-z okazji 70 rocznicy urodzin Przedszkola- nastąpiło jego uroczyste otwarcie. Muzeum rozwija się.  W sierpniu  2017 roku muzeum wzbogaciło się o "pokój dziecięcy", a w listopadzie 2021 roku urządzone zostały kolejne dwa pomieszczenia. Przybywa  eksponatów, przybywa zwiedzających muzeum, rodzą się coraz to nowe pomysły na jego wykorzystanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swoją pracę w jego powstanie, dbają o nie na co dzień, wzbogacają je o nowe eksponaty.

Data dodania: 2017-09-12 13:00:03
Data edycji: 2021-07-03 13:00:31