17-18 maja przedszkolny kiermasz ogrodniczy

We wtorek 17 maja zapraszamy na „Kiermasz ogrodniczy”. Potrwa on dwa dni, tj, we wtorek i środę (jeśli pogoda pozwoli). Miedzy godziną 14:30 a 16:00 nasze małe ogrodniczki Ola i Pola będą zapraszały Państwa do zaopatrzenia się w wyhodowane w przedszkolu sadzonki warzyw oraz kwiatów, m.in. sadzonki pomidorów, papryki, kwiatów takich jak popularne „turki” oraz od kilku lat kwitnące przy naszym przedszkolu dostojne „kanny”. Wszystkie sadzonki wyhodowane zostały z nasion z ubiegłorocznych zbiorów lub z podziału kłączy wykopanych na zimę. Marzeniem naszym jest, by każda rodzina, niezależnie czy mieszka w domu wielorodzinnym czy jednorodzinnym podjęła wyzwanie wyhodowania warzyw i/lub kwiatów. Warzywa, w tym pomidory, i kwiaty można hodować nie tylko w ogródkach ale również na balkonach. Wspólnie z dziećmi podejmowaliśmy w bieżącym roku szkolnym wiele działań, które miały wyjaśniać świat przyrody, zasady rządzące naturą, pozwalały dostrzegać korzyści ale też zagrożenia płynące z tego świata, uczyliśmy się wykorzystywania i posługiwania się narzędziami. Kiermasz jest podsumowaniem tych działań. Zapraszamy Państwa, by każda rodzina wyhodowała własne pomidory, papryki, pielęgnowała kwiaty wykorzystując sadzonki z naszego kiermaszu.

Data dodania: 2022-05-13 17:27:24
Data edycji: 2023-03-16 10:17:18