Uroczysta gala- podsumowanie edukacji ekologicznej 2023/2024

6 czerwca odbyła się uroczysta gala podsumowująca edukację ekologiczną prowadzoną przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”          w roku szkolnym 2023/2024. Spotkanie odbyło się w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tematem przewodnim oferty edukacyjnej była woda.

W tej tematyce  realizowany był projekt ekologiczny Lider Lokalnej Ekologii pn. „Na tropie czystej wody”, w którym udział wzięło nasze Przedszkole     i uzyskalismy tytuł Lidera Lokalnej Ekologii.

Wzięliśmy również udział w konkursie  „Ekspert E.E. czyli w trosce              o środowisko". Nasze Przedszkole zebrało  755 kg elektrycznych odpadów, co pozwoliło nam otrzymać wyróżnienie w konkursie oraz tytuł Eksperta EE.

Kolejnym konkursem, w którym wzięliśmy udział był konkurs "Mała nakrętka, duży problem." Zebraliśmy 415 kg nakrętek, co pozowoliło nam zająć drugie miejsce. Była to ostatnia edycja tego konkursu.

Wspólnie z placówkami oświatowymi, w ramach prowadzonych działań edukacyjnych, zebrano prawie 17 ton elektroodpadów, niemal 9 ton baterii oraz prawie 9,5 tony plastikowych nakrętek

We wszystkich realizowanych przez Związek działaniach, uczestniczyło ok. 30 tys. dzieci i młodzieży.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, pracownikom i przyjaciołom przedszkola, sąsiadom i mieszkańcom Oksywia, którzy aktywnie włączyli się w zbiórki elektroodpadów, baterii i nakrętek.

Szczególne podziękowania kierujemy do tatusiów, którzy wynosili nakrętki             i elektroodpady  z pomieszczeń przedszkola przygotowując je do wywiezienia.

Data dodania: 2024-06-12 20:27:34
Data edycji: 2024-06-12 21:43:49