Uczymy się zasad ruchu drogowego z ZDiZ

Uczymy się zasad ruchu drogowego  z ZDiZ

Dzięki pomocy gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni nasz przedszkolny taras zamienił się w ulicę, po której na rowerkach i hulajnogach jeżdżą nasze przedszkolaki. Przedstawiciele ZDiZ odwiedzili nas, by sprawdzić jak radzą sobie mali rowerzyści. Pani Agnieszka z papierami egzaminatora przepytała Pszczółki i Muchomorki z podstawowych zasad ruchu drogowego - z odpowiedzi była bardzo zadowolona. Dzięki ZDiZ mogliśmy zobaczyć tabor, który znajduje się w północnej bazie LiZUD. Dzięki przesympatycznym pracownikom LiZUD wszyscy mieliśmy okazję wsiąść do nowoczesnych samochodów, które na co dzień wyjeżdżają na ulice Gdyni, dbając o ich czystość latem i zimą. Odwiedziliśmy również zajezdnię PKA na ul. Platynowej, o której opowiadał nam Pan Prezes Lech Żurek. Z Panem Piotrem kierowcą autobusu wjechaliśmy do myjni i przyglądaliśmy się jak wielkie szczoty myją autobus, widzieliśmy również wielkie stacje ładujące dla autobusów elektrycznych. Nasi gosopodarze uraczyli nas słodkim poczęstunkiem i zadbali o nawodnienie. Bardzo dziękujemy Panu Dawidowi i wszystkim pracownikom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia, który dostarczył nam wiele emocji, ale także wiedzy. Już myślimy o spotkaniu w przyszłym roku i liczymy, że będziemy mogli spotkać się w tych samych miejscach. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

A tak piszą o naszych spotkaniach

Data dodania: 2023-06-30 20:22:43
Data edycji: 2023-06-30 22:02:50