Światowy Dzień Głośnego Czytania

Czytanie książek pomaga wspierać wszechstronny rozwój przedszkolaka

7.02 obchodzimy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Najnowsze badania naukowe nie pozostawiają złudzeń – czytanie na głos rozwija nawet kilkumiesięczne niemowlęta! Regularne sięganie po książki nie tylko stwarza atmosferę bliskości, ale też przynosi szereg korzyści dla młodszych i starszych przedszkolaków. Oto niektóre z nich:

• Wspomaga naukę mówienia: Słuchając bogatego języka książek, dziecko wykorzystuje bogatsze słownictwo i tworzy bardziej złożone zdania.
  • Poprawa koncentracji: Książka uczy skupienia uwagi na słowie i śledzenia narracji, co stanowi fundament późniejszej nauki.
  • Rozwijanie wyobraźni: Opowieści otwierają przed dziećmi świat fantastyki, stymulując ich kreatywność i zdolność do tworzenia obrazów w umyśle.
  • Rozwija empatię: Czytając książki dziecku może ono przeżywać różne emocje i doświadczenia, co pomaga mu w współodczuwaniu z innymi.
  • Budowanie więzi: Głośne czytanie to czas tylko dla dziecka, pełen czułości i bliskości, zaspokajający jego fundamentalne potrzeby emocjonalne.

Więcej informacji na temat tego, jak czytanie na głos wspiera rozwój dzieci przedstawionych jest w poniższym poradniku:

Data dodania: 2024-02-05 15:54:55
Data edycji: 2024-02-05 16:01:49