Św. Mikołaj w naszym przedszkolu

Tradycyjnie 6 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu św. Mikołaja. Podobnie jak w poprzednim roku Święty wpadł do nas przez komin i znaleźliśmy go w jednym z pokoi w naszym muzeum, gdzie znajduje się wejście do komina. Mikołaj skarżył się na wąski komin i nawet proponował, żeby go poszerzyć, ale wspólnie stwierdziliśmy, że łatwiej i korzystniej będzie zgubić wagę, bo to i dla zdrowia lepiej i dla przedszkola taniej. Nasz gość spotkał się z każdą grupą indywidualnie. W trakcie spotkania padały różne pytania zadawane przez gościa ale także przez dzieci, np. czy dzieci jedzą obiadki, czy sprzątają, czy są grzeczne, czy lubią prezenty i słodycze i wiele innych. Dzieci zaprezentowały Świętemu piosenki lub wierszyki o nim , o zimie i o świętach. Dzieci dzielnie doczekały do momentu otrzymania symbolicznych prezentów w czerwonych bucikach. Emocje ze spotkania z Mikołajem nie opuszczały dzieci do końca przedszkolnego dnia. Do domu wyruszyły zabierając ze sobą słodkie, mikołajkowe niespodzianki.

Data dodania: 2022-12-06 15:38:47
Data edycji: 2022-12-06 15:44:07