Ruszyła kolejna (IX) edycja kampanii „Odprowadzam Sam”

Nasze przedszkole zgłosiło się do uczestnictwa w kampanii  „Odprowadzam Sam”  organizowanej przez Gdyńskie Centrum Sportu. Jej tegoroczna edycja rozpoczęła się 6 kwietnia.

Regularne chodzenie lub dojazd do przedszkola i szkoły na rowerze pozytywnie wpływa na wzrost aktywności wśród dzieci. Sprawia też, że w przyszłości częściej i z większą chęcią wybierają one ekologiczne metody przemieszczania się po mieście, rezygnując z podróży samochodem. Poprzez akcję „Odprowadzam Sam” zachęcamy do zmiany nawyków transportowych, aby wspólnie poprawiać stan środowiska i bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Kampania skierowana jest do przedszkolaków w wieku od 4 do 7 lat, ich rodziców oraz nauczycieli. Ma zachęcać dzieci i ich opiekunów do korzystania z ekologicznych środków transportu w drodze do przedszkola lub szkoły. W jej ramach najmłodsi gdynianie starają się docierać do szkoły rowerem, hulajnogą, komunikacją miejską lub pieszo. Placówki biorące udział w kampanii otrzymały kolorowe plakaty-drzewka wraz z naklejkami. Za każdy dzień, kiedy dziecko przyjdzie do przedszkola lub szkoły (bądź przyjedzie wraz z rodzicem środkiem transportu publicznego, na rowerze, deskorolce lub hulajnodze), otrzyma od wychowawcy naklejkę i przyklei ją na plakacie. Chcemy zachęcić rodziców, którzy podwożą swoje dzieci samochodem, aby pozostawiali auto około 300-500 metrów od przedszkola i ten ostatni kawałek pokonali zrównoważonym transportem lub pieszo. To jednak nie wszystko. W ramach kampanii jej uczestnicy mają również do rozwiązania różnego rodzaju zadania. Każda grupa, która prześle do 2 czerwca zdjęcia lub prezentacje z przebiegu kampanii oraz zdjęcia wyklejonych drzewek na plakacie, ma szansę zdobyć atrakcyjne nagrody. Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie pięć najlepszych.

Data dodania: 2021-04-14 15:46:31
Data edycji: 2021-04-14 15:55:44