RÓŻA EKOLOGII 2022 dla Przedszkola nr 11 ''Pod Kasztanami'' w Gdyni. Podsumowanie działań edukacji ekologicznej

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” podsumował działania z zakresu edukacji ekologicznej. Tegoroczna gala „RAZEM CHRONIMY ŚRODOWISKO” podsumowująca edukację ekologiczną w roku 2021/2022 odbyła się 21 czerwca 2022 r. w Fabryce Kultury w Redzie.

Uczestnikami wydarzenia byli laureaci z placówek oświatowych wszystkich poziomów nauczania z terenu Związku, a  także włodarze gmin należących do Związku oraz przedstawiciele spółek komunalnych EKO DOLINA, OPEC i PEWIK Gdynia, WFOŚiGW Gdańsk oraz Starostwa Powiatowego Wejherowa. Partnerem tegorocznych działań był także Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Łącznie wręczono 82 nagrody, w tym 40 dla dzieci oraz 42 dla placówek oświatowych.

Nasze Przedszkole zostało nagrodzone w nastepujących kategoriach:

• uzyskalismy tytuł- Przedszkole Ekspert E.E 2021/2022
  • wyróżnienie w konkursie Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko
  • tytuł -Lider Lokalnej Ekologii
  • II miejsce w konkursie "Mała nakrętka -duży problem"

Po raz siódmy przyznane zostały „ekologiczne Oscary”, czyli specjalne nagrody Zarządu Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” pn. „Róża Ekologii”.

Nagroda ta jest uhonorowaniem pracy za wybitne osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska, w tym edukacji ekologicznej na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin Związku.

RÓŻA EKOLOGII 2022 została przyznana Przedszkolu nr 11 "Pod Kasztanami" w Gdyni.

Jest to nasz drugi Oskar ekologiczny. Pierwszą statuetkę otrzymaliśmy w 2016 roku.

Podsumowanie  działań, które zrealizowaliśmy pod czujnym okiem koordynatorki p. Grażyny Niewęgłowskiej znajdziemy w dokumencie             Lider Lokalnej Ekologii 2021-2022

Data dodania: 2022-07-12 13:18:59
Data edycji: 2022-07-12 14:08:57