POTYCZKI PRZEDSZKOLAKÓW

O tym, jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia dzieci nikogo  nie trzeba przekonywać. Istnieje wiele powodów dla których warto zachęcać dzieci do udziału w zajęciach sportowych. Bardzo ważne jest aby już od przedszkola przyzwyczajać dzieci do aktywnego trybu życia. Młody człowiek, który utrzymuje aktywność fizyczną lepiej się rozwija, mniej choruje, jest pewniejszy siebie oraz wie, w jaki sposób radzić sobie z porażkami. Oprócz tego zyskuje wiele okazji do nawiązywania kontaktów, budowania relacji oraz wspólnego dzielenia się emocjami związanymi z osiągania sukcesów czy niepowodzeń. Zajęcia sporowe uczą współpracy z innymi. Dziecko uczy się również, że czasem, by odnieść sukces, trzeba bardzo się postarać. W sporcie obowiązują z góry przyjęte zasady, których nie można łamać. Ten, kto ich nie akceptuje, zostaje pozbawiony możliwości wzięcia udziału w grze. Zajęcia sportowe dla dzieci wychowują najmłodszych w przekonaniu, że trzeba zachowywać się uczciwie, że każdy, kto przystępuje do zawodów, ma na starcie takie same szanse.

04 czerwca od godziny 10:00 14 dzieci  z naszego przedszkola wraz z rodzicami  uczestniczyło w Potyczkach Sportowych Przedszkolaków, do których zaproszeni zostali przez  Fundację Pozytywne Pomorze, CKZiU nr 2 i dr. Jarosława Kłodzińskiego. Odbyła się bezpośrednia rywalizacja pomiędzy zgłoszonymi drużynami  o Puchar Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni. Dzieci i rodzice stawili czoła wielu konkurencjom z wykorzystaniem różnorodnych przyborów. Emocje towarzyszyły młodszym i starszym zawodnikom ale także i kibicom.  Zmagania i włożony wysiłek nagrodzone zostały pucharami, medalami i innymi niespodziankami. Bardzo dziękujemy organizatorom za umożliwienie udziału w tym sporotwym wydarzeniu.

Data dodania: 2022-06-05 12:21:35
Data edycji: 2022-06-05 12:44:15