Podsumowanie działań ekologicznych w roku szkolnym 2018/2019

Już po raz 21 Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” podsumował działania z zakresu edukacji ekologicznej. Uroczysta gala podsumowania działań odbyła się 12 czerwca  w Teatrze Miejskim w Gdyni, na którą przybyli: włodarze gmin członkowskich, przedstawiciele WFOŚiGW w Gdańsku, spółek komunalnych, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW w Gdańsku, dyrektorzy, szkolni/przedszkolni. Nie zabrakło tam i nas czyli przedstawicieli Przedszkola nr 11 "Pod Kasztanami".  KZG edukację ekologiczą prowadzi od 21 lat, my uczestniczymy w niej aktywnie od 17 lat. Również w tym roku docenione zostały działania całej społeczności Przedszkola. Braliśmy udzial w kilku konkursach i projektach ekologicznych, w których odniesliśmy wymierne efekty.

• Otrzymaliśmy szczególne wyróżnienie w Projekcie Lider Lokalnej Ekologii”- statuetkę "Złotego Lidera Lokalnej Ekologii". Tytuł „Złoty Lider Lokalnej Ekologii 2018/2019” otrzymuje placówka, która wykonała największą liczbę zadań w swojej kategorii. Dodatkowo oceniano zaangażowanie, udział oraz efekty działań placówki w obecnej, jak i przy realizacji poprzednich czterech edycji „Lider Lokalnej Ekologii”.

• I miejsce w konkursie „MAŁA NAKRĘTKA DUŻY PROBLEM” XVI edycja. Zebraliśmy 710 kg nakrętek czyli 6,574kg na dziecko.

• Uzyskaliśmy tytuł "Przedszkole Ekspert E.E". Zebraliśmy 1431 kg elektroodpadów czyli 13,250 kg. na dziecko.

• Jednym z laureatów konkursu „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko” rok szkolny 2018/2019 KATEGORIA: Uczniowska (indywidualna) została Laura z gr. Pszczółek.

• Olbrzymim sukcesem jest przyznanie nagrody szkolnym/przedszkolnym koordynatorom konkursu, których placówki otrzymały tytuł „Szkoła/Przedszkole -Ekspert EE”. W ramach nagrody p. Grażynka Niewęgłowska dostała zaproszenie na jednodniowy wyjazd do Poznania na targi POL-ECO SYSTEM, które odbędą się w październiku 2019.

Zdjęcia z gali w zakladce "Galeria".

Data dodania: 2019-06-15 12:44:50
Data edycji: 2019-06-15 13:34:08