Odwiedziny św. Mikołaja

Tradycyjnie 6 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu św. Mikołaja. Podobnie jak w poprzednim roku Święty wpadł do nas przez komin i znaleźliśmy go w jednym z pokoi w naszym muzeum, gdzie znajduje się wejście do komina. Mikołaj skarżył się na wąski komin i nawet proponował, żeby go poszerzyć, ale wspólnie stwierdziliśmy, że łatwiej i korzystniej będzie zgubić wagę, bo to i dla zdrowia lepiej i dla przedszkola taniej. Nasz gość spotkał się z każdą grupą indywidualnie. W trakcie spotkania padały różne pytania zadawane przez gościa ale także przez dzieci, np. czy Mikołaj ma dzieci, jak mają na imię, czy ma czas dla nas? Czy dzieci jedzą obiadki, czy sprzątają, czy są grzeczne, czy lubią prezenty i słodycze i wiele innych. Dzieci zaprezentowały Świętemu piosenki lub wierszyki o nim , o zimie i o świętach. Dzieci dzielnie doczekały do momentu otrzymania symbolicznych prezentów w czerwonych bucikach. Emocje ze spotkania z Mikołajem nie opuszczały dzieci do końca przedszkolnego dnia. Do domu wyruszyły zabierając ze sobą słodkie, mikołajkowe niespodzianki. Zdjęcia ze spotkania znajdują się w zakładce "Galeria zdjęć".

Data dodania: 2021-12-06 17:05:29
Data edycji: 2021-12-06 17:08:46