Lipiec w naszym ogrodzie

Dla niektórych nadeszły wakacje, dla innych nadal jest to czas działań w przedszkolu. Nasz ogród bardzo się zmienia, bo zmienia się przyroda. Wszystko co wspólnie sialiśmy i sadziliśmy rośnie, owoce zaczynają dojrzewać, niektóre kwiaty zakwitać, a niektore przekwitać. Pojawiły się już pierwsze pomidory, które są jeszcze zielone, ale niedługo nabiorą czerwonego koloru i będziemy mogli je zjeść. W donicach rozrastają się zioła, a najbardziej mięta, którą wykorzystujemy do naszych miętowych herbatek.  Bardzo rozrosła się nasza winorośl, której gałązki pną się po przygotowanych podporach i siatce, próbując dostać się do okien grupy Pszczółek. Czosnek zimowy, którego pełno w naszym ogrodzie już niedługo będzie musiał zostać zebrany z grządek. Przy murku powolutku pnie się w górę fasolka. W różnych miejscach ogrodu, a szczególnie w ogródku warzywnym dojrzewają różnorodne warzywa: pietruszka, sałata, szczypiorek, fasolka szparagowa, bób,  kwitną dynie. Wejście do naszego przedszkola zdobią kanny nazywane też paciorecznikiem. Kanna to jedna z najbardziej okazałych roślin kwitnących, jakie możemy uprawiać w ogrodzie. Jesteśmy dumni, że od kilku lat udaje się nam przechowywać ich kłącza. Dzięki temu co roku możemy cieszyć się pięknem ich liści i kwiatów. Jak widać na zdjęciach, nasze kanny próbują nieśmiało zakwitać.

Data dodania: 2022-07-12 14:33:29
Data edycji: 2022-07-12 14:49:36