Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Inspiracje...

Inspiracje...

                     W piątek obejrzeliśmy spektakl „Strugolaki” . Autor głównymi bohaterami uczynił stare narzędzia stolarskie, wkraczając tym samym w przestrzeń niczym nieograniczonej dziecięcej zabawy. Zdzierak, Świder, Otwornica i Gładzik ukazują kilka dni ze swojego życia. W tych osobliwych postaciach i ich przygodach w humorystyczny sposób ukazane są radości i słabości, z którymi spotykamy się na co dzień.
(Nie)Zwykli bohaterowie przypominają nam o tym, że nie wszystko jest takie, jakie nam się jawi w pierwszej chwili, że każdy jest jedyny na tym świecie i ma swoje zadanie do wykonania .

Ten wyjątkowy teatr stał sie dla nas inspiracją do stworzenia dzieciom warsztatów związanych z samodzielnym majsterkowaniem. Zgromadziliśmy kawałki deseczek, gwoździe, papier ścierny oraz narzędzia dla dzieci  i  najstarsza grupa chłopców pod okiem naszego pana konserwatora miała możliwość wykonania ze zgromadzonych materiałów pracę wg własnego pomysłu. Chłopcy odkrywali ,  że praca daje satysfakcję , uczy planowania, dokładności, cierpliwego dążenia do osiągnięcia zamierzonego celu. Była radość, ale też trzeba było zacisnąć zęby, gdy młotek nie trafił w gwóźdź... .

Dziewczynki zaś wykonały "Drewnianą Panienkę" . Uczyły się przyszywać guzik i  obcinać nitkę tak, żeby praca nie poszła na marne. Ozdobiły swoją laleczkę i ubrały w sukieneczkę wg własnego pomysłu.

Dzieci miały wielką ochotę , żeby te działania jeszcze kiedyś powtórzyć. Zobaczymy .....

Prosimy rodziców o dostarczanie nam w miarę możliwości resztek listewek, klocków, cienkich sklejek, które będziemy gromadzili w skrzyni przy wejściu, a w przyszłości posłużą nam do warsztatów.

Data dodania: 2023-10-09 10:37:05
Data edycji: 2023-10-14 19:25:26
Ilość wyświetleń: 182
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej