II kiermasz ogrodniczy za nami

W bieżącym roku po raz drugi odważyliśmy się zorganizować kiermasz ogrodniczy, do którego przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Nauczycielki wraz z dziećmi, ale także inni pracownicy przedszkola od wczesnej wiosny siali, rozsadzali różnorodne roślinki. Przedszkole było nimi obstawione od strychu po parter. Część z nich zamieszka w naszych warzywnikach lub ozdobi otoczenie przedszkola, ale większość postanowiliśmy wykorzystać do kiermaszu. Dzieci zdobywając wiedzę przyrodniczą, ogrodniczą realizowały treści z podstawy programowej, a efekty mogliśmy podziwiać na zorganizowanym kiermaszu. Ogrodniczki duże (panie: Danusia, Ania i Joasia) oraz małe (Zuzia i Maja) przez dwa popołudnia zachęcały do zakupu roślinek i prób ich pielęgnowania w domu lub ogródkach. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszych ogrodniczych działań. Zebrane środki wykorzystamy do zakupu przyborów, ziemi ogrodniczej i elementów dekoracyjnych do naszego przedszkolnego ogrodu. Już myślimy o organizacji III kiermaszu ogrodniczego, do zobaczenia za rok.

Data dodania: 2023-05-21 13:25:26
Data edycji: 2023-05-21 13:43:50