Matematyka na dywanie

Rozwijanie kompetencji matematycznych to nie tylko uczenie się przez dziecko umiejętności i wiedzy z matematyki. Matematyka już od przedszkola to rozwijanie pojęć matematycznych i odbywa się to jako jako proces poszukiwania, proces próbowania, doświadczania, a nawet  popełniania błędów. Dzięki temu dzieci powoli stają się odkrywcami i krytycznymi użytkownikami wiedzy matematycznej. Celem rozwijania kompetencji matematycznych w przedszkolu jest rozwijanie zdolności do poznawania rzeczywistości, stawiania hipotez, logicznego rozumowania, skutecznego wykorzystania różnych strategii i procedur matematycznych, rozwiązywania różnych problemów. Krasnoludki w czasie pobytu w przedszkolu bardzo chętnie podejmują aktywności związane z rozwijaniem myślenia matematycznego. W ostatnim czasie bawiliśmy się przeliczając kolorowe patyczki i układając na swoich "Talerzach' tyle patyczków ile wskazywała nam kostka do gry oraz układając z nich znane nam figury geometryczne takie jak kwadrat i koło. Staramy się wykorzystywać do zajęć ciekawe materiały  i przedmioty stąd też nie zabrakło zabaw matematycznych z w zakresie przeliczania i układania wg określonego rytmu wykorzystaniem piankowych wypełniaczy :)

Data dodania: 2024-03-23 16:40:55
Data edycji: 2024-03-23 16:44:20