Lipiec 2022 w naszym przedszkolnym ogrodzie

Kochane Przedszkolaki,

podczas Waszej nieobecności nasz przedszkolny ogród bardzo się zmienia, bo zmienia się przyroda. Wszystko co wspólnie sialiśmy i sadziliśmy już bardzo urosło, owoce zaczynają dojrzewać, niektóre kwiaty zakwitać, a niektore przekwitać. Pojawiły się już pierwsze pomidory, które są jeszcze zielone, ale niedługo nabiorą czerwonego koloru i będziemy mogli je zjeść. Na zdjęciach możecie rozpoznać dojrzałe, czerwone truskawki, ale także i maleńkie czerwone poziomki. W donicach rozrastają się zioła, a najbardziej mięta, którą wykorzystujemy do naszych miętowych herbatek. Pewnie zastanawiacie się, co rośnie w karecie wykonanej z bardzo starego akwarium osadzonego na wiklinowym podwoziu. Otóż jest to "bluszczyk kurdybanek" . Bluszczyk kurdybanek to zioło, które większość osób traktuje jako chwast i chce go zwalczyć. Ma on jednak wiele właściwości leczniczych. Herbata i nalewka z tego zioła zwalcza przeziębienie, przyspiesza przemianę materii i nie tylko. Bardzo rozrosła się nasza winorośl, której gałązki pną się po przygotowanych podporach. Czosnek zimowy, którego pełno w naszym ogrodzie już niedługo będzie musiał zostać zebrany z grządek. Przy murku powolutku pnie się w górę fasolka tzw. eucharystyczna, która swoją nazwę zawdzięcza  wizerunkowi jaki znajduje się na wyłuskanym ziarenku.  No i oczywiście dynie. W ogrodzie mamy 3 dynie, które przygotowują się do wydania owoców. Mają po kilka kwiatów, z których zawiążą się dynie. Gdy wrócicie do przedszkola bedziemy mogli wspólnie obserwować jak rosną. Wejście do naszego przedszkola zdobią kanny nazywane też paciorecznikiem. Kanna to jedna z najbardziej okazałych roślin kwitnących, jakie możemy uprawiać w ogrodzie. Jesteśmy dumni, że od kilku lat udaje się nam przechowywać ich kłącza. Dzięki temu co roku możemy cieszyc się pięknem ich liści i kwiatów.  Jak widać na zdjęciach nasze kanny próbują nieśmiało zakwitać.

Data dodania: 2022-04-26 10:43:36
Data edycji: 2023-03-16 10:18:09