Zapraszamy ptaki do Gdyni

Dzieci z wielką ochotą uzupełniają wciąż na nowo ptasie stołówki w naszym przedszkolnym ogrodzie. Potem po powrocie do sal z radością obserwują ruch przy karmnikach.
Chcielibyśmy gorąco zachęcić Rodziców do wykonania budki lęgowej dla ptaków.
W tym roku organizowana jest już XX edycja konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do działania na rzecz ochrony środowiska i jednoczesne poznawanie gatunków ptaków żyjących w mieście i jego okolicach. Budki lęgowe są też uzupełnieniem miejsc lęgowych dla dziuplaków, którym wycinanie starych lub chorych drzew ogranicza możliwość zakładania gniazd. Wieszanie budek lęgowych na drzewach jest również wspieraniem ekologicznych metod walki z owadzimi szkodnikami, do których zalicza się szrotówek kasztanowiaczek - masowo niszczący kasztanowce.

Ostateczny termin przyjmowania prac konkursowych, zgodnych z Regulaminem, upływa 16 lutego 2018 roku o godzinie 15:45.

Wszystkie informacje związane z konkursem, ( także regulamin ) są dostępne u nauczycielek grup. Liczymy na Państwa zaangażowanie.