Sierpień w przedszkolnym ogrodzie

„Każdy plac zabaw, który narusza albo pomniejsza rolę wyobraźni i sprawia, że dziecko jest bardziej pasywne i staje się w większym stopniu odbiorcą cudzej wyobraźni, może być wprawdzie ładny, czysty, bezpieczny i zdrowy, ale nie może zaspokoić podstawowej potrzeby, o którą chodzi w zabawie”.

Ch. Alexander „Język wzorców”

I nadszedł piękny, letni sierpień. Powracające do przedszkola dzieci wypełniły swoim gwarem i zabawą budynek oraz ogród przedszkolny. W ogrodzie trzeba się było od razu zabrać do pracy. Plewienie, podlewanie, usuwanie suchych roślin, zbieranie plonów to działania, które podejmowały dzieci w naszym ogródku. Ale nie tylko pracą żyły przedszkolaki. Najlepsza zabawa to oczywiście zabawa z kolegami w piasku i na boso. Ileż rozmów prowadzi się przy wspólnym kopaniu dziur, budowaniu zamków, lepieniu babek. Ileż emocji wzbudza odkrycie domu mrówek, które nagle pojawiają się w piaskownicy. Ale nie tylko mrówki mieszkają w naszym ogrodzie. Przedszkolaki szczególnie upodobały sobie zabawę ze ślimakami. Niezwykle opiekuńcze dzieci postanowiły zabrać je ze sobą do przedszkola, a następnie do domu. Ostatecznie udalo się przekonać dzieci, że slimaki najlepiej czują się w ogrodzie i na pewno spotykać się będą z dziećmi w kolejne dni.

Data dodania: 2019-08-23 14:17:05
Data edycji: 2019-08-23 14:48:21