Gdynia na fali

22 maja dzieci z grupy Pszczółek i Muchomorków wzięły udział w zajęciach w ramach programu „Gdynia na fali” . Głównym celem programu jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do jego zadań należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania. Dzieci  mogły usłyszeć opowieści o historii polskiego żeglarstwa i najważniejszych postaciach z nią związanych, zajrzały do klubu żeglarskiego, gdzie zobaczyły miedzy innymi Optimisty, nauczyły się zakładać kamizelkę bezpieczeństwa i poznały podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na wodzie i na brzegu. Zdjęcia z zajęć obejrzec można w galerii.

Data dodania: 2019-05-23 16:01:01
Data edycji: 2019-05-23 16:15:25